close
تبلیغات در اینترنت
معرفی اتومبیل

از ۷۰ سالگی فراری، تا ظهور پیکانتوی جدید+عکس

معرفی فیس‌لیفت هیوندایی سوناتا، هفتاد سالگی فراری و معرفی یک سوپر کار دیزلی- برقی از سرزمین پانداها از اخبار خودرویی جهان به شمار می‌آیند.

نویسنده : مدیریت | تاریخ : شنبه 28 / 12 | بازدید ها : 198 بار

تصاویر پیکان اتومبیل خاطره ساز


نویسنده : مدیریت | تاریخ : 13 / 05 | بازدید ها : 464 بار

تصاویر پورشه پانامرا porsche panamera

نویسنده : مدیریت | تاریخ : پنج شنبه 10 / 05 | بازدید ها : 114 بار

ایمنی در خودروها
امروزه بسیاری از افرادی که قصد خرید یک خودرو را دارند به امتیاز ایمنیcrash ratings آن ها که توسط دولت کشور سازنده خودرو منتشر می شود مراجعه می کنند. سازمان ایمنی حمل و نقل در جاده که یک سازمان دولتی در آمریکا است (NHTSA) از یک سیستم ۶ ستاره ای برای اعطای امتیاز ایمنی برای تمامی وسائط نقلیه ای که به امر جابجایی افراد در آمریکا می پردازند استفاده کرده است.    

به غیر از این سازمان مؤسسات بیمه خصوصی نیز در آمریکا وجود دارند که حوادث جاده ای را آمارگیری کرده و برای خود برنامه آموزشی مجزایی دارند و سیستم امتیاز دادن آن ها متفاوت است. این مؤسسات بیمه ای را HIIS و HLDI می نامند . حال ببینیم که سیستم امتیاز ایمنی به چه معنی است؟ ماهیت آزمایشات برای تعیین امتیاز چیست ؟ و آیا این نتایج بر امر خرید یک خودرو می تواند تأثیر بگذارد یا خیر؟

سیستم یا روش پنج ستاره

در این روش از دو آدمک مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای جمع آوری اطلاعات هستند استفاده شده که بر روی صندلی های جلوی یک خودرو در حالی که کمربند ایمنی را بسته اند قرار داده شده اند و خودرو در حالیکه با سرعت حدود ۴۸ کیلومتر در ساعت در حال حرکت است به یک مانع بسیار محکم که غیر قابل تغییر شکل است کوبیده می شود. به این روش (NCAP)newcar assessment program یا برنامه اندازه گیری و برآورد خودروی جدید اطلاق می شود. در این برنامه میزان حرکت و سرعت حرکتی که سر و سینه و استخوان ران در اثر برخورد انجام می دهند در داخل خود آدمک هااندازه گیری شده و اعداد بدست آمده در داخل یک معادله ریاضی گذارده می شوند. نتیجه ای که از محاسبات این معادله بدست می آید نشان دهنده ضریب ایمنی خودرو است. به طور مثال اگر عدد بدست آمده طی این فرمول ۱۰۰۰باشد این بدان مفهوم است که مسائل ایمنی در آن به مراتب بیش تر از استانداردهایی است که توسط دولت فدرال آمریکا تدوین شده است و در سهمگین ترین تصادفات درصد صدمه دیدن سرنشینان فقط ۱۰ درصد است. یک خودرویی که عدد بدست آمده برای آن ؛ آن را در موقعیت چهار ستاره قرار دهد باز هم به مفهوم بالاتر بودن از حد استاندارد تدوین شده برای تصادف در آمریکا است ولی درصد صدمه دیدن بین ۱۰ الی ۲۰ درصد است. خودروی قرار گرفته شده در کلاس ۳ ستاره دقیقاً مطابق استاندارد بوده و آن هایی که در گروه یک یا دو ستاره قرار می گیرند خودروهایی هستند که از نظر ایمنی خطرناک محسوب می شوند.

سایر آزمایشات

از دیگر آزمایشاتی که شاید جنبه تبلیغاتی آن بیشتر باشد، آزمایشاتی است که مقاومت انواع خودرو را در تصادفات از پهلو و قسمت جلو بررسی می کنند. سرعت برخورد در این آزمایش که از سیستم یا روش ستاره استفاده می شود ۵،/۵۱ کیلومتر در ساعت است. در این آزمایش خودرو از پهلو مورد برخورد یک جسم فلزی که حکم خودروی دیگر را بازی می کند قرار می گیرد. اعدادی که در معادله برای بدست آوردن امتیاز ایمنی قرار می گیرند ناشی از میزان شتابی است که بخش های مختلف بدن از جمله سر و سینه در هنگام برخورد و تصادف کسب می کنند. سازندگان خودرو در طی سالیان گذشته برای کسب امتیاز ایمنی بالا در آزمایش برخورد از پهلو اقدام به طراحی و ساخت کیسه هوای جانبی نموده اند. در اروپا انجام آزمایشات تصادف از روبرو براساس استانداردهای دیگری انجام می گیرد. شباهت به آزمایشاتی دارد که شرکت های بیمه خصوصی انجام می دهند. در آزمایش NCAP که در اروپا انجام می گیرد خودروی مورد آزمایش با یک مانع تغییر شکل دهنده که به صورت لانه زنبور ساخته شده برخورد می کند و در نظر گرفتن چنین سازه ای در حقیقت نوعی شبیه سازی با یک تصادف واقعی با خودروی دیگر است. این مانع لانه زنبوری دقیقاً همانند یک خودرو مدرن امروزی در اثر برخورد و تصادف متلاشی می شود. در این آزمایش خودرو از همه قسمت جلوی خود با مانع برخورد نمی کند بلکه حدود چهل درصد سطح جلوی خودرو درگیر تصادف می شود. به این آزمایش تصادف از جلوی متعادل می گویند و سرعت حرکت در این آزمایش ۶۱ کیلومتر در ساعت بوده ولی NHTSA (سازمان ایمنی حمل ونقل در جاده ها) در حال بررسی نتایج آزمایش با سرعت های کمتر نیز هست. آزمایشاتی که مؤسسات بیمه ای خصوصی در آمریکا انجام می دهند مانند IIHS یا HLDA شباهت بیشتری به آزمایشات NCAPاروپا دارد و در این آزمایشات که دو نوع امتیاز (قبولی ردی) اعطا می شود میزان ایمنی ستون های سقف و ریل درها و شیشه جلو که اندازه گیری می شود و میزان ضربه ای را که در اثر تصادف باعث برخورد سر راننده و سرنشینان با قسمت های داخلی سقف می شود، تعیین می گردد. پیش بینی می شود که محاسبه چنین مواردی برای هر خودروی جدید الزامی است و چنان چه نتوانند استانداردهای لازم را کسب کنند مردود شده و اجازه ورود و فروش پیدا نخواهند کرد.

نتایج آزمایشات چیست؟

انجام آزمایشات مختلف پارامترهای مختلفی را در خودرو مورد بررسی قرار می دهد. به طور مثال انجام آزمایشات NCAP که همانا تصادف از روبرواست بهترین آزمایش برای تعیین قابلیت های سیستم های بازدارنده در خودرو در هنگام پروژه تصادف است. این سیستم ها عبارتند از: کمربندها و کیسه های هوا. در تصادف از روبرو به دلیل ایجاد یک شتاب بسیار زیاد و ناگهانی مسافران و راننده در هنگام برخورد به مانع چنان چه این سیستم کارآیی مطلوبی نداشته باشند، باعث تشدید صدمات می شود. آزمایشات اروپایی NCAP و HLDI/IIHS قابلیت های دیگری را نیز دارند و آن پی بردن و تشخیص سایر صدماتی است که به سرنشینان وارد می شود. یکی از این ها صدمات وارده از برخورد پدال های خودرو به پای رانندگان در بروز تصادف است و نیز آسیب هایی که به رانندگان و سایر سرنشینان در اثر استفاده نکردن از کمربند ایمنی و یا کیسه هوا وارد می شود و چه افراد بسیار زیادی که جان خود را مدیون کمربند ایمنی و کیسه هوا هستند.

میزان اهمیت آزمایشات

بعد از این که متوجه می شوید که انجام آزمایشات چه مسائلی را در رابطه با بدن شما که بسیار هم آسیب پذیر هست برای شما روشن می کند، اهمیت این آزمایشات برای شما مشخص می شود. اگر مخالفین و نظرات آن ها را کنار بگذاریم مقررات دولتی در آمریکا و اروپا به گونه ای تدوین شده اند که باعث ایجاد پیشرفت های چشمگیری در خصوص مهندسی تصادف خودرو گشته اند.حال ببینیم این پیشرفت ها و نتایج آن ها چیست؟ به عنوان نمونه طراحی و ساخت کیسه های جلویی باعث کاهش ۸۰ درصدی صدمات سر و صورت رانندگان و سرنشینان کناری آن ها شده است و به طور خلاصه می توان گفت که شانس زنده ماندن در یک خودروی مدرن امروزه در حین تصادف شدید به مراتب بیش از خودروی دهه پنجاه یا شصت است. امروزه شایعاتی در خصوص نا امن بودن آن ها بر سر زبان هاست که برای پایان دادن به این شایعات بد نیست بدانید که خودروی اس یو وی ب ام و X۵ توانسته بهترین امتیاز را در آزمایشات IIHS بدست آورد و میزان ایمنی بسیار بالایی دارد . در پاسخ به این سؤال که آیا این آزمایشات تصنعی نیستند، باید گفت چرا ،همه این آزمایشات غیر طبیعی و مصنوعی هستند .فقط تلاش شده که سناریو های دنیای واقعی به نوعی شبیه سازی شود. برای اطلاع بد نیست بدانید که هر تصادفی نیاز به ملاحظات فیزیکی خاص خود دارد. برای تهیه این مقاله سازندگانی مورد خطاب قرار گرفتد که همه مجموعه تصادف و آثار و علائم آن را بررسی کرده اند و فقط به مقوله خسارات نپرداخته اند و قصدشان این نبوده که با عنایت به صرف صدمات فیزیکی و خسارتی اقدام به انجام تبلیغات گسترده برای خودروهای تولیدی خود بنمایند. هر کدام از آن ها وسائط نقلیه تولیدی خود را با سرعت های بیشتری نسبت به سازمان های دولتی مورد ارزیابی قرار داده اند. چرا؟ برای اطمینان خاطر از این واقعیت که در تحت شرایط حتی بسیار دشوار خودروی آن ها بتواند جان افراد بیشتری را نجات دهد. مثلا ًکمپانی فورد بنابر گفته یکی از مدیرانش در طراحی و ساخت هر یک از تولیدات فورد مسائل ایمنی به گونه ای کامل مورد بررسی قرار می گیرد و هدف صرفاً پذیرفته شدن در آزمایشات دولتی نیست و هدف فورد کسب ستاره در هر جای ممکن است. نباید تصور کرد که امتیازات کسب شده در آزمایشات تصادف تعیین کننده قطعی و تنها عامل مهم است ولی این گونه تلاش ها حداقل می توانند مبنایی برای مقایسه باشند و بدین ترتیب خودروها را مورد مقایسه قرار داد .

منبع:شاپینگفا

نویسنده : مدیریت | تاریخ : سه شنبه 11 / 11 | بازدید ها : 68 بار

پدر بزرگ سری 5 ب ام و


گزارش مربوط به این تصاویر در مجله ماشین شماره 343 مرداد ماه 1390 چاپ شده استنویسنده : مدیریت | تاریخ : 8 / 8 | بازدید ها : 92 بار

دود از کنده بلند می شود
اتومبیلی را که امروز معرفی خواهم کرد طرفداران زیادی داشته و خواهد داشت و هرگز فراموش نخواهد شد ***************شورولت کامارو***************** این اتومبیل خاطره انگیز و عضلانی در کلاسهای اسپرت شش سیلندر و هشت سیلندر ساخته شد برخی از مدلهای ساخته شده: ss zl1 rs z28 Lt... تاریخچه: شرکت شورولت در سال 1913 بعد از بازگشت ویلیام دورانت (موسس این شرکت) از پاریس به ایالات متحده شروع به کار کرد. دورانت در این سفر مجذوب طرح یکی از کاغذهای دیواری شده بود و درنهاست در سال 1915 تصمیم گرفت این طرح را مبنای طراحی لوگوی برخی از خودروهای تولیدی خود قرار دهد. نام این خودروها نیز از لوئیس شورولت، راننده مسابقات سرعت به عاریت گرفته شد. در ابتدا شورولت دست به تولید خودروهای مسابقه ای زد و سرانجام از سال 1953 / 1332 به بعد یعنی پس از اتمام جنگ جهانی دوم، به تولید خودروهای خیابانی روی آورد. کامارو نام محصولی است که اولین بار در سال 1967 / 1346 بر سر زبانها افتاد. کامارو در سال 1988 / 1367 با مدل MYبه اوج محبوبیت رسید، اما بعد از این مدل کامارو از یادها رفت، اما در سال 2011 / 1390 کامارو بار دیگر با قدرت تمام بازگشت تا رقیب سرسختی برای دیگر شرکتهای خودروسازی باشد. این مدل جدید که کامارو ZL1 نام گرفته، سریعترین کاماروی تاریخ لقب گرفته است. بدنه این خودرو از آلیاژی از آلومینیوم و فیبر کربن ساخته شده که موجب میشود خودرو در عین ظرافت دارای قدرت و پایداری باشد. روی کاپوت جلو دریچه ای (اسکوپ) نصب شده که موجب میشود هوا از کوتاه ترین مسیر ممکن وارد موتور شود. طراحی بدنه طوری است که از دیدنش شگفت زده میشوید؛ چهره خشمگین و طراحی چراغهای جلو نشان از اجداد کامارو دارد. کامارو ZL1 دارای موتوری 8 سیلندر به نام LSA است که با مشارکت جنرال موتورز ساخته شده و قدرتی معادل 550 اسب بخار و 677 نیوتنمتر گشتاور تولید میکند. طراحی موتور نشان از خودروهای کاملا آمریکایی دارد. موتور از آلیاژی مقارم در برابر گرما ساخته شده است؛ پیستونهای متوازن هایپریوتکتیک بسیار سبک بوده و قدرت رفت وبرگشتی بالایی دارند؛ استفاده از نسل ششم سوپرشارژر ایتون و توبوشارژر چهار لوب، توان و سرعت موتور را در مسیرهای سربالایی حفظ میکند. قدرت این موتور توسط سیستم انتقال قدرت TremecTR به چهار چرخ منتقل میشود که خود این سیستم مجهز به موتورالکتریکی MG9 است. این موتور الکتریکی کمک میکند چرخ دنده ها به صورت مرتب روی هم دیگر سوار شوند. این نوع سیستم انتقال ظرفیت تولید گشتاور بسیار بالایی دارد و جعبه دنده 6سرعته با دو دیسک کلاچ، قدرت زیادی را به وجود آورده است . سیستم هوشمد اگزوز کامارو Zl1 شدت صدای خروجی از اگزوز را بسته به میزان دور موتور کنترل میکند. در دور پایین، موتور بسیار آرام و بی صدا است و غرشی زیبا و یک نواخت به گوش میرسد؛ ولی در دور بالا با استفاده ازسیستم rumblingصدای موتور قطع شده و غرش موتور از اگزوز خارج میشود. کامارو همچنین دارای سیستم تعلیق مغناطیسی است که با استفاده از نیروی جاذبه زمین، فنرها را هوشمندانه تنظیم میکند و موجب عملکرد عالی در سطح جاده میشود. از دیگر امکانات کامارو میتوان به حسگر دنده عقب در اطراف بدنه، فرمان با تنظیم الکترونیکی، سیستم صوتی و تصویری، رینگهای 20 اینچی آلومینیومی با تایرهای 255 در عقب و 235 در جلو اشاره کرد. شورولت ZL1در سال 2011 به قیمت 95هزار دلار وارد بازار فروش آمریکا شده است. برخی تصاویر: برای مشاهد کلیک کنید

تصویر4

تصویر1تصویر3

تصویر2 تصویر5


نویسنده : مدیریت | تاریخ : پنج شنبه 21 / 7 | بازدید ها : 338 بار

جدیدترین خودروهای دنیا
 

2011 Brabus Mercedes Benz 800 E V12 Cabriolet


مرسدس بنز اینبار از گروه باراباس خود مدلی عرضه کرد که هواداران بنز در کشورهای عربی به این خودرو علاقه زیادی نشان دادند. قلب تپنده ی این باراباس یک موتور 12 سیلندر 6.3 لیتر می باشد و احتمالا مهندسان آلمانی این را کافی ندانستند چونو با یک جفت توربو شارژر، قدرت این خودرو را در دور 5500 دور بر دقیقه به 788 اسب بخار رساندند.

این مرسدس توانایی این را دارد که به ازای هر لیتر سوخت 125.1 اسب بخار نیرو تولید کند. گشتاور این مدل هم 811 نیوتن متر می باشد. این خودرو ظرف مدت 3.7 ثانیه سرعت خود را از 0 به 100 کیلومتر در ساعت می تواند برساند و همچنین طی مدت 23.9 ثانیه سرعت این خودرو از 0 به 200 کیلومتر در ساعت می رسد و بالاترین سرعت این مدل 231 متر بر ساعت می باشد. قیمت پایه این خودرو 348.000 هزار یورو می باشد که با سفارشات مشتری این قیمت بالاتر هم می رود.

 نویسنده : مدیریت | تاریخ : سه شنبه 19 / 7 | بازدید ها : 167 بار